Paznokcie tytanowe – czy warto? Manicure tytanowy krok po kroku

Napisała Ewelina Monka red. BEAUX

Manicure tytanowy to metoda wzmacniania cienkich i łamliwych paznokci. Jest trwały (efekt utrzymuje się do 5 tygodni), łatwy do wykonania (nie wymaga stosowania lampy UV i odtłuszczaczy, dlatego można go przeprowadzać samodzielnie w domu) i bezpieczny (manicure tytanowy jest bezzapachowy i nie niszczy płytki paznokcia). Jak wykonać manicure tytanowy krok po kroku i jak go usunąć? Czy można się na niego zdecydować w czasie ciąży i laktacji? Jaki kształt paznokcia wybrać?

Manicure tytanowy krok po kroku

Najpierw dezynfekujemy dłonie, po czym przygotowujemy paznokcie do zabiegu, to znaczy delikatnie matowimy płytkę paznokcia. Następnie na całą jej powierzchnię nakładamy cienką warstwę żelu i zanurzamy paznokieć w pojemniczku z kolorowym pudrem. Chociaż pyłek pokryje płytkę już po pierwszym takim zanurzeniu, czynność należy powtórzyć, gdy paznokieć wyschnie. Nadmiar proszku strzepujemy. Następnie nakładamy kolejno lakier nawierzchniowy i płyn, dzięki któremu paznokieć zostaje utwardzony i całkowicie wysuszony. Na zakończenie smarujemy paznokcie oliwką.

Jak usunąć manicure tytanowy?

Manicure hybrydowy można usunąć na wiele sposobów. Najszybsza metoda polega na jego mechanicznym spiłowaniu za pomocą frezarki. Równie dobrze można go zmyć acetonem; w tym celu przykładamy do paznokci nasączone waciki i przytrzymujemy przez kilka minut. Trzecim sposobem na pozbycie się manicure tytanowego jest ta z wykorzystaniem pilnika; polega ona na spiłowaniu powierzchni paznokcia, co bardzo długo trwa.

Niezależnie od tego, którą metodę wybierzemy, należy uważać, aby nie uszkodzić płytki paznokcia.

Jaki kształt paznokcia wybrać?

Kształt paznokcia zależy od indywidualnych preferencji. Wyróżniamy kilka podstawowych kształtów paznokci:

 • Okrągły
  Jest odporny na uszkodzenia, dlatego polecany osobom, których paznokcie są łamliwe. Taki kształt paznokcia jest łatwy w utrzymaniu i pielęgnacji oraz nie ma tendencji do zadzierania się,
 • Owalny
  Optycznie wysmukla i wydłuża paznokcie. Łatwo go utrzymać i uzyskać samodzielnie w domu,
 • Kwadratowy
  Może poszerzać palce, dlatego jest polecany w przypadku smukłych dłoni oraz średnich i długich paznokci,
 • Migdał
  Wygląda efektownie przy długich paznokciach, a także wizualnie wysmukla i wydłuża dłoń.

Manicure tytanowy w okresie ciąży i laktacji

Manicure tytanowy jest bezpieczny dla kobiet w ciąży, ponieważ podczas wykonywania go nie korzysta się z lampy UV, za to stosuje się preparaty, które nie są silne chemiczne. Dodatkowo w pudrach znajduje się sproszkowany minerał, czyli dwutlenek tytanu. W celu zdjęcia manicure tytanowego stylistka używa acetonu lub frezarki, co jest dobrym rozwiązaniem dla kobiet w ciąży, które nie powinny przebywać w duszących oparach. Jedyne, co należy mieć na uwadze, to fakt, że w ciąży wzrasta wrażliwość na niektóre zapachy i substancje, dlatego alergie skórne występują częściej niż przed ciążą. Tuż przed porodem lekarz może poprosić o usunięcie manicure tytanowego, aby móc ocenić kondycję naturalnej płytki paznokcia.
Manicure tytanowy może być wykonywany także w okresie laktacji, ponieważ produkty kosmetyczne nie przenikają do pokarmu matki i nie stanowią zagrożenia dla zdrowia dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *