Najczęstsze błędy w pielęgnacji twarzy. Czego NIE robić?

Napisała Ewelina Monka red. BEAUX

Zaczerwienienia, zaskórniki, przebarwienia… Często problemy skórne pojawiają się przez naszą nieprawidłową pielęgnację. Czego NIE robić, żeby uniknąć błędów?

Jeżeli ciągle masz problemy ze skórą, bardzo możliwe, że popełniasz najczęstsze błędy pielęgnacyjne. Z tego poradnika dowiesz się, czego nie robić, aby Twoja buzia była piękna i olśniewająca.

NAJCZĘSTSZE BŁĘDY W PIELĘGNACJI CERY

  1. Mycie twarzy mydłem lub samą wodą. Nic dziwnego, że Twoja skóra jest sucha. Mydła naprawdę wysuszają skórę. Sama woda też niewiele zdziała – nie da rady zmyć makijażu czy oczyścić skóry z toksyn, zanieczyszczeń i resztek łoju zebranych w ciągu dnia. Skóra bardzo nie lubi mydła. Sięgnij po produkty, które mają dobry, naturalny skład, nie zmieniają odczynu skóry. Do mycia twarzy najbardziej polecamy olejek jojoba w połączeniu z olejkiem rycynowym.
  2. Stosowanie serum i krem zamiennie. To również błąd – nie są to kosmetyki zamienne. Należy używać i serum, i kremu. Na dokładnie oczyszczoną twarz przemytą tonikiem nakładamy serum, a po wyschnięciu ulubiony krem. Preparat szybko wnika w głąb skóry, poprawiając jej nawilżenie i przygotowując na dalsze zabiegi pielęgnacyjne. Serum często ma działanie anty-aging, silnie odżywia i regeneruje, a krem działa o wiele intensywniej, więc to połączenie doskonałe.
  3. Zbyt częste dotykanie twarzy, wyciskanie zaskórników. Dotykanie cery dłońmi, na których znajdują się bakterie i zarazki… lepiej z tego zrezygnuj. Zanieczyszczenia bardzo szybko przenoszą się na skórę. Jeżeli masz jakieś zmiany trądzikowe, również zrezygnuj z ich wyciskania, bo to jedynie zaogni problem. Nie rozdrapuj i nie roznoś bakterii dalej! Stan zapalny naprawdę szybko przenosi się w różne miejsca na twarzy.
  4. Niedokładny demakijaż i oczyszczanie twarzy. Oczyszczanie jest najważniejsze w pielęgnacji. To dzięki dokładnemu demakijażowi pozbędziesz się nadmiaru łoju i zanieczyszczeń zebranych na skórze w ciągu dnia. Niedokładne oczyszczanie cery prowadzi do licznych zaskórników, przetłuszczania się cery, a nawet do gorszych rzeczy. To bardzo częsty błąd pielęgnacyjny. Bywa, że jesteś zaspana i po prostu zasypiasz w makijażu. Ale to przynosi opłakane skutki. Najlepszym rozwiązaniem będzie wieloetapowe oczyszczanie twarzy, czyli: najpierw użyj płynu micelarnego, żelu lub olejku, następnie peelingu i toniku. Buzia będzie przygotowana na dalsze dobroci kosmetyczne i z pewnością Ci za to podziękuje.
  5. Używanie kosmetyków po upływie terminu ważności. Być może nie sprawdzasz zbyt często produktów, które posiadasz. I okazuje się, że stosowałaś kosmetyki po terminie ważności. Najlepiej posiadać jak najmniej kosmetyków, dzięki temu nie popełnisz tego poważnego błędu. Jak najczęściej rób przegląd kosmetyczki i pozbywaj się kosmetyków po terminie ważności.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *