Na czym polega peeling kawitacyjny?

Napisała Ewelina Monka red. BEAUX

Peeling kawitacyjny to skuteczny, a przy okazji delikatny sposób na dogłębne oczyszczenie twarzy. Usuwa ze skóry zanieczyszczenia i zrogowaciały naskórek oraz przyspiesza odnowę komórek, a w efekcie nawadnia skórę. Na czym polega peeling kawitacyjny, jaki jest jego przebieg i jakie daje efekty? Jakie są wskazania i przeciwwskazania do jego wykonania oraz jak wykonać go w domu?

558peelingkawitacyjny_1---w-1800 (1)

Na czym polega peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny to zabieg przeprowadzany w salonach kosmetycznych, ale równie dobrze można wykonać go w domu. Złuszcza naskórek, dogłębnie oczyszcza twarz, a przy tym jest delikatny. Z tego powodu nadaje się dla każdego rodzaju cery, także delikatnej, wrażliwej i naczynkowej. Jest całkowicie bezbolesny i jedyne, co można zaobserwować po jego wykonaniu, to delikatne zaczerwienienie skóry. Ponadto kawitacja ultradźwiękowa zapobiega rozwojowi bakterii, reguluje gospodarkę wodną, dotlenia organizm i przyspiesza odbudowę komórek.

Peeling kawitacyjny – przebieg

Peeling kawitacyjny trwa od 30 do 60 minut i obejmuje kilka etapów.

Przed zabiegiem należy dokładnie oczyścić skórę z makijażu i przetrzeć ją tonikiem. Następnie aplikuje się na twarz serum lub inny kosmetyk nadający skórze wilgoć. Później za pomocą urządzenia przypominającego szpatułkę, które emituje fale ultradźwiękowe, kosmetyczka usuwa zrogowaciały naskórek i zanieczyszczenia z głębi skóry, zwłaszcza z nosa i brody. Można odczuwać przy tym delikatne łaskotanie, drapanie lub wibracje, ale z pewnością nie ból. Peeling kawitacyjny najczęściej kończy się aplikacją kosmetyku nawilżającego i – opcjonalnie – masażem twarzy.

Peeling kawitacyjny skutkuje zaczerwienieniem, które może utrzymywać się jeszcze następnego dnia. Ponadto kawitacja ultradźwiękowa twarzy powinna być wykonywana od września do początku kwietnia, kiedy twarz będzie mniej narażona na szkodliwe działanie promieni ultrafioletowych. Z tego powodu po peelingu kawitacyjnym należy używać preparatów z filtrem przeciwsłonecznym.

Peeling kawitacyjny – jak często można go wykonywać?

Zabieg można przeprowadzać przez 5-6 tygodni, ale nie częściej niż raz w tygodniu. Ich częstotliwość należy uzależnić od stanu skóry.

Peeling kawitacyjny – efekty

Peeling kawitacyjny dogłębnie oczyszcza i nawilża skórę oraz likwiduje martwe komórki naskórka. Ponadto pobudza krążenie krwi i limfy, a co za tym idzie – stymuluje naturalną odnowę komórek. Peeling kawitacyjny powoduje dotlenienie skóry, odświeżenie, wygładzenie i ujędrnienie skóry. Jego kolejnym atutem jest rozjaśnienie przebarwień, zmniejszenie wągrów i innych niedoskonałości, leczenie trądziku i wypełnienie zmarszczek. Przy tym wszystkim warto pamiętać, że peeling kawitacyjny jest nie tylko skuteczny, lecz także przyjemny i relaksujący.

Peeling kawitacyjny – wskazania

Wskazaniem do wykonania zabiegu są rozszerzone pory, zaskórniki, przebarwienia, przetłuszczająca się skóra i trądzik. Na peeling kawitacyjny powinny decydować się także te osoby, których skóra jest zmęczona i odwodniona oraz wymaga regeneracji. Zabieg sprawdzi się także w przypadku utraty przez skórę jędrności i sprężystości.

Peeling kawitacyjny – przeciwwskazania

Peeling kawitacyjny to zabieg z wykorzystaniem ultradźwięków, którego – właśnie z tego powodu – nie powinien wykonywać każdy. Przeciwwskazaniem do jego przeprowadzenia są:

  • ciąża i laktacja,
  • niewydolność krążenia,
  • choroby tarczycy,
  • choroby nowotworowe,
  • zakrzepowe zapalenie żył,
  • osteoporoza,
  • padaczka,
  • zakażenia i stany zapalne skóry,
  • rozrusznik serca i metalowe implanty.

Jak wykonać peeling kawitacyjny w domu?

Peeling kawitacyjny można przeprowadzić w domu pod warunkiem posiadania niezbędnego urządzenia. Domowe przyrządy do kawitacji są często wyposażone w wyświetlacze LED, które odmierzają czas i tym samym ułatwiają przeprowadzenie zabiegu. Poza urządzeniem, bez którego ani rusz, niezbędne okażą się waciki i przegotowana lub źródlana woda.

Domowy peeling kawitacyjny rozpoczyna się od dokładnego demakijażu. Po nim można wykonać peeling, na przykład drobnoziarnisty. Następnie jeden wacik należy nasączyć w wodzie i zwilżyć nim twarz. Drugi, suchy wacik posłuży nam do wytarcia szpatułki i zebrania z niej zanieczyszczeń. Skóra powinna być stale nawilżana. Szpatułkę należy przesuwać po twarzy płynnym ruchem, bez zatrzymywania się na dłużej w jednym punkcie.

Następnie należy przemyć całą twarz wodą i zaaplikować kosmetyk pielęgnacyjny. W tym celu najlepiej sprawdzi się serum lub ampułka. Ponownie przesuwamy szpatułkę po twarzy; robimy to tak długo, aż kosmetyk się nie wchłonie. Na zakończenie warto nałożyć maskę lub krem dostosowany do rodzaju skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *