Mleczko do demakijażu z ziołami alpejskimi Clarins

Napisała Ewelina Monka red. BEAUX

ClarinsWiemy, że oczyszczanie skóry jest bardzo ważne. Czy wiesz, jak poprawnie wykonać demakijaż? Pomoże nam w tym mleczko do demakijażu z ziołami alpejskimi od Clarins.

Skóra twarzy przez cały dzień pokryta jest różnymi kosmetykami: kremem nawilżającym, podkładem, pudrem… Czasami warstwa makijażu jest bardzo gruba, przez co promienie słoneczne nie mogą ogrzać, opalić i dostarczyć witaminy D naszej cerze. Kosmetyki zbierają się w porach skóry, utrudniając jej oddychanie. Tworzą się zaskórniki, wypryski i podrażnienia. Pod koniec dnia makijaż „ciąży” na naszej twarzy; mamy ochotę jak najszybciej pozbyć się go.

Kiedy przychodzi wieczór i czas demakijażu, wybierzmy coś naprawdę dobrego. Najlepszy będzie produkt, który usunie cały makijaż i zadba o naszą skórę. Takim kosmetykiem może być mleczko do demakijażu z ziołami alpejskimi Clarins. Mleczko przeznaczone jest do skóry normalnej i suchej. Podczas co wieczornej pielęgnacji nie tylko zmywa makijaż. Dodatkowo odświeża i nawilża naszą skórę od zewnątrz.

Mleczko Clarins stosuje się nieco inaczej niż inne płyny przeznaczone do demakijażu. Oczywiście możesz nałożyć go na płatek kosmetyczny, a potem wetrzeć w skórę twarzy. Producent zaleca jednak inny sposób aplikacji. Niewielką ilość mleczka wylewa się na dłonie i delikatnie wklepuje w skórę. Czynność taką powtarza się od pięciu do sześciu razy w każdym miejscu twarzy, zaczynając od wewnętrznej jej części. Podczas aplikacji konsystencja mleczka gęstnieje i zbiera brud, sebum i resztki makijażu.

Mleczko Clarins zawiera wiele naturalnych składników. Są to między innymi: oczyszczające olejki, witaminy A i E, które rozjaśniają i wygładzają skórę oraz substancje pomagające zachować skórze naturalne pH. Najważniejszymi składnikami mleczka Clarins są alpejskie zioła i roślinne ekstrakty. Wśród nich znajdziemy: dziurawiec, słodkie migdały, melisę, jałowiec, arnikę, sosnę, słonecznik. Rośliny mają za zadanie złagodzić podrażnienia, nawilżyć skórę i oczyścić cerę.

Jedna buteleczka mleczka Clarins mieści 200 ml płynu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *