Jak zregenerować włosy po zimie?

Napisała Ewelina Monka red. BEAUX

Suche, matowe i osłabione. Czy twoje włosy też wyglądają podobnie po zimie? Jeżeli tak, to najwyższa pora, żebyś poznała sposoby na zregenerowanie swojego skalpu. Te metody są naprawdę łatwe, a do tego dają rewelacyjne i natychmiastowe efekty. Poznaj je wszystkie.

wlosy.jpg

Dlaczego kondycja włosów i głowy pogarsza się zimą?

Niewątpliwie ma to związek ze zmianą temperatury i sposobem ubierania się. Poza tym zimą inaczej pielęgnujesz skórę twarzy. Ma to także wpływ na funkcjonowanie skóry głowy i umiejscowionych w niej gruczołów łojowych. Stosowanie tłustych kremów i noszenie czapki powoduje zwiększenie wydzielania sebum i szybsze przetłuszczanie się włosów. Co więcej, przebywanie na zmianę w ogrzewanych pomieszczeniach i na dworze prowadzi do rozregulowania pracy gruczołów łojowych. A jak wyglądają końcówki włosów zimą? W przeciwieństwie do przetłuszczającego się czubka głowy końce rozdwajają się, są suche i osłabione. Chowanie pasemek pod kurtką lub szalikiem powoduje dodatkowo puszenie i elektryzowanie się. Jak pielęgnować włosy o tak różnej kondycji?

Pielęgnacja włosów po zimie

Włosy po zimie możesz wypielęgnować samodzielnie w domu lub oddać się w ręce doświadczonego fryzjera. Jak zrobić to we własnej łazience? Przede wszystkim musisz dobrać odpowiednie kosmetyki. Do mycia głowy stosuj łagodne szampony o właściwościach nawilżających i odbudowujących. Powinny zawierać ceramidy i roślinne ekstrakty, a pH takiego produktu powinno być równe 5,5. Dobrze sprawdzą się kosmetyki z napisem bio lub organic, bez SLS lub innych wysuszających substancji. Do regeneracji włosów stosuj również maseczki lub odżywki, które nakłada się dwa razy w tygodniu.

Raz na tydzień używaj wcierek. Najlepsze będą te, które zawierają ekstrakty roślinne, witaminy i minerały. Dzięki nim twoje włosy będą zregenerowane, odżywione i wzmocnione. Mieszkom włosowym dostarczysz wielu składników odżywczych, dzięki czemu cykl wzrostu włosa wydłuży się. Nie zapomnij o olejowaniu włosów. Olejki bogate są bowiem w witaminy, kwasy tłuszczowe i inne składniki (np. keratynę). Te substancje zapewnią twoim pasemkom nawilżenie, regenerację i pielęgnację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *