Jak przedłużyć trwałość manicure?

Napisała Ewelina Monka red. BEAUX

manicureChcesz, żeby twoje paznokcie były piękne i zadbane, a lakier był trwały i ładnie się błyszczał? Nic prostszego! Poznaj kilka trików, które pozwolą ci przedłużyć trwałość manicure.

Pielęgnacja paznokci to podstawa

Jeżeli chcesz, aby lakier dłużej utrzymał się na paznokciach, musisz właściwie o nie zadbać. Piłowanie i używanie kremu do rąk nie wystarczy. Możesz udać się do salonu kosmetycznego, w którym przeszkolony personel wykona profesjonalny manicure i/lub zabiegi pielęgnacyjne na dłonie, na przykład zabieg z ciekłą parafiną. Jeśli nie masz czasu na wizyty u kosmetyczki, zatroszcz się o swoje dłonie w domu (tu też możesz nałożyć parafinę). Lakier będzie ładnie wyglądał tylko wtedy, gdy prawidłowo zajmiesz się płytką paznokcia. Na początek zrób małą kąpiel palcom; zanurz je w misce z wodą z dodatkiem mydła. Następnie drewnianym patyczkiem odsuń skórki; nie obcinaj ich – i tak odrosną; odsunięte skórki pozostaną na swoim miejscu. Odtłuść płytkę paznokcia – wykorzystaj spirytus lub ocet jabłkowy. Ten ostatni płyn dodatkowo rozjaśni i wzmocni płytkę paznokcia. Przynajmniej raz w miesiącu poleruj paznokcie; do piłowania używaj szklanego pilniczka, ponieważ jest on najdelikatniejszy dla paznokci.

Jak malować paznokcie?

Jeżeli twoje paznokcie są przycięte i wypolerowane, a skórki odsunięte, pomaluj je ulubionymi lakierami. Pamiętaj jednak, że jakość lakieru wpływa na trwałość manicure. Zacznij od położenia na paznokcie bazy. Dzięki niej lakier utrzyma się dłużej, a płytka paznokci nie odbarwi się, jeśli używasz lakierów w ciemnych kolorach. Następnie nałóż pierwszą warstwę lakieru, a kiedy wyschnie – drugą (każdą z warstw utrwalaj lampą UV – jeśli posiadasz taką w domu). Na koniec paznokcie pomaluj utwardzaczem; zapobiega to odpryskom. Przy brzegach płytek paznokci zostaw niewielkie obszary niepomalowane lakierem. Zakładaj rękawiczki, jeśli zmywasz naczynia lub sprzątasz; zabezpieczysz w ten sposób nie tylko paznokcie, ale i dłonie przed szkodliwym działaniem detergentów. Daj odpocząć paznokciom – zmyj lakier i nałóż krem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *