Jak nie należy oczyszczać twarzy? Najczęściej popełniane błędy

Napisała Ewelina Monka red. BEAUX

Oczyszczanie twarzy jest bardzo ważnym etapem w pielęgnacji. Dzięki niemu skóra wygląda ładniej i jest zdrowsza. Niestety wciąż wiele kobiet przy oczyszczaniu twarzy popełnia wiele błędów. Sprawdź, których z nich się wystrzegać i jak prawidłowo oczyszczać cerę.

Źle dobrana metoda oczyszczania

Sposób oczyszczania powinien być dobrany do rodzaju skóry. Ta zasada dotyczy zwłaszcza tych osób, które mają cerę wrażliwą i problematyczną. Niewłaściwie dobrana metoda oczyszczania może osłabić kondycję skóry, spowodować podrażnienia, stan zapalny i uszkodzić naturalną barierę ochronną.

Mycie twarzy raz dziennie

Mycie twarzy raz dziennie, przeważnie wieczorem, również jest dużym błędem popełnianym przez wiele kobiet. Oczywiście oczyszczanie wieczorne i poranne będą się od siebie różnić, ale należy je regularnie wykonywać. Chodzi przede wszystkim o usuwanie ze skóry zanieczyszczeń i tonizowanie, które zapewnia cerze odpowiednie pH. Należy pamiętać także, że do oczyszczania twarzy rano nie zaleca się stosowania tych samych produktów, których używasz wieczorem.

Mycie twarzy wodą

Nie jest to najlepsze rozwiązanie, jeśli chodzi o pielęgnację skóry. Woda nie ma działania oczyszczającego, a co gorsza może podrażniać, wysuszać i uszkadzać naturalną barierę ochronną. Do mycia twarzy zawsze warto wykorzystać kosmetyki o działaniu nawilżającym, odżywczym i wzmacniającym.

Stosowanie nieodpowiednich kosmetyków

Źle dobrane kosmetyki mogą wyrządzić naszej skórze bardzo wiele niedobrego. Skuteczne oczyszczanie polega na stosowaniu takich produktów, które są dopasowane do rodzaju i potrzeb cery. Najlepsze będą produkty z zawartością składników naturalnych bez dodatku alkoholu lub mocno działających detergentów.

Bardzo mocne oczyszczanie twarzy

Mocne pocieranie twarzy gąbką, dłonią lub ręcznikiem może powodować podrażnienia, ale na pewno nie jest skuteczne, jeśli chodzi o oczyszczanie. A jeśli do mycia używasz produktów z zawartością alkoholu i SLS, to twoja skóra może zostać jeszcze bardziej uszkodzona.

Brak tonizowania twarzy

To bardzo ważny etap pielęgnacji skóry, który należy wykonać zaraz po oczyszczaniu. Zastosowanie toniku zapewnia cerze odpowiednie pH, a dodatkowo ją nawilża, odżywia, wygładza i odświeża. Poranne stosowanie toniku może także pobudzić cię na cały dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *