Gorący jak skarpeta do włosów. Jak działa dyfuzor Hot Sock?

Napisała Ewelina Monka red. BEAUX

Czegoś takiego jeszcze nie było. Skarpetka, która zapobiega puszeniu i elektryzowaniu się włosów. Hot Sock to bardzo dziwny dyfuzor, który ma nam pomóc w suszeniu włosów. Czy rzeczywiście spełnia swoje zadanie? Sprawdź, jak działa ten osobliwy gadżet.

hot-sock.jpg

Co to jest Hot Sock?

Hot Sock to materiałowy dyfuzor, który przeciwdziała elektryzowaniu i puszeniu się włosów. Założony  na suszarkę równomiernie rozprowadza ciepło. Dzięki temu pasemka nie przesuszają się, a skóra głowy nie jest podrażniona. Podczas suszenia i stylizacji struktura włosów nie jest w ogóle naruszona, a kosmyki stają się mniej podatne na uszkodzenia i zniszczenia. Dyfuzor Hot Sock polecany jest osobom, które mają zarówno proste, jak i kręcone włosy. Mogą go stosować osoby z krótkimi i długimi fryzurami.

Czy Hot Sock rzeczywiście działa?

Stosując Hot Sock musisz być przygotowana na to, że suszenie będzie trwało znacznie dłużej. W zamian twoje włosy staną się gładkie i zdrowe. Ale czy taki materiałowy dyfuzor to na pewno dobre rozwiązanie? Nałożony na suszarkę, nieco blokuje swobodny wylot gorącego powietrza. Urządzenia o mniejszej mocy mogą szybko przegrzać i zepsuć się.

Czy są jakieś inne sposoby wygładzania spuszonych i elektryzujących się włosów?

Jasne, że tak. Wystarczy, że przed każdym suszeniem lub prostowaniem włosów zastosujesz preparat termoochronny. Zapobiegnie on uszkodzeniom struktury pasemek, przesuszeniu i elektryzowaniu się. Po wysuszeniu włosów możesz użyć olejków kosmetycznych. Mają one właściwości wygładzające, nabłyszczające i dyscyplinujące. Co więcej, zawierają składniki odżywcze, które wzmacniają pasemka, zapewniają im odpowiednie nawilżenie i chronią przed szkodliwymi czynnikami pochodzącymi ze środowiska zewnętrznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *