DIY: Mineralne cienie do powiek

Napisała Ewelina Monka red. BEAUX

DIY: Mineralne cienie do powiekNic nie cieszy tak bardzo, jak własnoręcznie zrobiony kosmetyk. A jeszcze lepiej, gdy ten kosmetyk jest mineralny, czyli bezpieczny dla skóry. Dowiedz się, jak zrobić własne mineralne cienie do powiek.

Czym są kosmetyki mineralne?

Jak sama nazwa wskazuje, kosmetyki mineralne w swych składach mają tylko i wyłącznie substancje mineralne oraz inne naturalne składniki. Mogą to być: tlenek cynku, mika, nieorganiczne pigmenty kolorowe, węglan wapnia, puder jedwabny, krzemionka. Nie powinny natomiast zawierać: konserwantów, olejów, silikonów, sztucznych barwników. Kosmetyki mineralne mają postać proszku lub zbitej masy (wtedy nazywają się kosmetykami prasowanymi). Występują w szerokiej gamie kolorystycznej i posiadają różny stopień nasycenia tychże barw; mają inny stopień krycia. Kosmetyki mineralne odpowiednio przechowywane charakteryzują się nieograniczonym terminem ważności.

Jak dobrać odcień do swojej karnacji? Można zamówić próbki wraz z pędzlem (są specjalne akcesoria do aplikowania mineralnych kosmetyków). Produkty nakładamy w świetle dziennym; jeżeli nie znalazłyśmy naszego odcienia, możemy połączyć kilka kosmetyków. Minerały nakłada się zarówno na sucho, jak i na mokro.

Kosmetyki mineralne nie uczulają i nie wywołują podrażnień. Można je bezpiecznie stosować; polecane są w szczególności osobom z cerą alergiczną, trądzikową i wrażliwą. Na początku używania mineralnych kosmetyków na twarzy mogą pojawić się krostki – jest to normalna reakcja skóry na nowo nałożony produkt.

Mineralne cienie do powiek – zrób to sama

Do przygotowania kosmetyków mineralnych potrzebne ci będą składniki, które kupisz w Internecie lub hurtowniach chemicznych. Aby sporządzić bazę, zakup: trzy łyżki zmikronizowanego dwutlenku tytanu, półtorej łyżeczki sterynianu magnezu, pół łyżeczki tlenochlorku bizmutu. Składniki, które zapewnią zapach i nadadzą odpowiednią konsystencję cieniom do powiek to: łyżeczka olejku jojoba, kilka kropli twojego ulubionego olejku eterycznego. Dla uzyskania koloru, przygotuj: dwie łyżki pigmentu oraz dwie i pół łyżeczki miki. Składniki bazowe dokładnie wymieszaj. Następnie powoli dodawaj substancje kolorowe i zapachowe; zacznij jednak od pigmentu. Na koniec dodaj te składniki, które zadbają o konsystencję cieni do powiek. Całość dokładnie wymieszaj i przełóż do pojemniczka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *