Dieta i pielęgnacja. Klucz do poprawy stanu rzęs

Napisała Ewelina Monka red. BEAUX

Rzęsy są ważnym elementem oprawy oczu. Większość kobiet uwielbia je malować, żeby nadać swoim oczom tajemniczy charakter. Niestety, wiele czynników wpływa negatywnie na stan rzęs – stają się kruche, słabe i szybciej wypadają.

Jak dbać o rzęsy, aby dłużej chroniły oko i dodawały uroku? Czego unikać, żeby nie uszkodzić ich na uszkodzenia? Co stosować, by rzęsy szybciej rosły i były gęstsze?

Rzęsy. Dlaczego są potrzebne?

Rzęsy są bardzo ważne, ponieważ chronią oko i w ten sposób zapobiegają jego podrażnieniom. Są one tak skonstruowane, że zatrzymują kurz, pyły, brud i inne substancje przed wniknięciem do oczu. To bardzo wrażliwy narząd zmysłów, dlatego w celu większej ochrony rzęsy znajdują się zarówno na górnej, jak i dolnej powiece. Oczywiście, nie można zapominać również o ozdobnej funkcji rzęs. Aby poprawić wygląd oczu wiele kobiet decyduje się na dodanie sztucznych kępek rzęs, jednak nie we wszystkich przypadkach jest to wskazane.

Warto zaznaczyć, że na górnych powiekach powinna znajdować się określona liczba rzęs, która mieści się w przedziale od 150 do 250. W przypadku dolnej zakres jest mniejszy i wynosi od 50 do 150.

Dbanie o rzęsy? Zacznij od diety!

Co jeść, żeby rzęsy szybciej rosły? One są niemal w całości wykonane z białek (ok. 90%), ale nie tylko te składniki odżywcze są Ci potrzebne, jeżeli chcesz mieć piękne i długie rzęsy. Przede wszystkim do swoich posiłków należy wprowadzić nasycone kwasy tłuszczowe omega 3 i 6 oraz witaminę D. Ich bogatym źródłem są ryby morskie czy orzechy. Nie można zapominać też o witaminach A i E, które pełnią rolę wzmacniającą i budującą, dzięki czemu włoski są bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Wśród składników mineralnych, które powinny znaleźć się w Twojej codziennej diecie, jeżeli chcesz mieć długie i mocne rzęsy jest żelazo. Mikroelementem, który powinien zwrócić Twoją uwagę jest cynk. Jego działanie polega na tym, że zapobiega on wypadaniu rzęs. Nie zapominaj też o produktach, które zawierają dużą ilość antyoksydantów. Przede wszystkim słyną one ze swoich właściwości antystarzeniowych, choć ich obecność dobroczynnie wpływa również na kondycję skóry i wytworów naskórka.

Jak powinna przebiegać pielęgnacja rzęs?

Kondycja rzęs zależy od wielu czynników, Jeżeli zależy Ci na tym, żeby wyglądały one pięknie i zdrowo powinnaś zadbać o to, żeby robić ich delikatny, ale także dokładny demakijaż. Bardzo ważne jest też to, żeby na co dzień używać kosmetyków o przebadanym składzie i dobrej jakości. Często zawierają one w swoim składzie dodatkowe substancje odżywcze i wzmacniające, dzięki czemu ich stan jest lepszy. Kolejnym krokiem, który powinnaś podjąć jest ograniczenie do minimum stosowania zalotki i innych urządzeń wykorzystywanych do stylizacji rzęs. Jeżeli chcesz je wzmocnić i pobudzić do większego wzrostu stosuj odżywki, które się aplikuje bezpośrednio na rzęsy, jak i możesz wprowadzić kompleks witamin z grupy B.

Piękne rzęsy są niepodważalnym atutem każdej kobiety. Dbaj o nie każdego dnia, a one odwdzięczą Ci się swoim blaskiem, który przyciąga liczne męskie spojrzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *