Często popełniane błędy w pielęgnacji, których należy się wystrzegać

Napisała Ewelina Monka red. BEAUX

Niestety wiele kobiet wciąż popełnia podstawowe błędy w pielęgnacji skóry. Skutki? Podrażnienia, gorsza kondycja, najróżniejsze niedoskonałości. A wystarczy zastosować się do kilku prostych zasad i poćwiczyć silną wolę. Sprawdź, jakich błędów nie popełniać, żeby mieć piękną i zdrową skórę.

1. Stosujesz kosmetyków z SLS

Ten popularny detergent powoduje przesuszenie się skóry, ale jeśli zaczniemy ją nawilżać, to doprowadzimy do wzmożonej pracy gruczołów łojowych. Wiele osób jest uczulonych na SLS, a mimo to myją twarz produktami z jego zawartością. Cera potraktowana tym detergentem: mocno się wysusza i jednocześnie przetłuszcza się, pojawia się uczucie nieprzyjemnego ściągnięcia, widoczne są niedoskonałości.

2. Dotykasz twarzy w ciągu dnia

Na dłoniach w ciągu dnia gromadzą się niezliczone ilości bakterii i zarazków, które zagrażają naszej skórze. Jeżeli w ciągu dnia dotykałaś klamki w sklepie lub drążka w autobusie, trzymałaś pieniądze lub głaskałaś psa, to pod żadnym pozorem nie dotykaj twarzy. Zarazki przeniesione z dłoni na cerę mogą wywołać trądzik lub podrażnienia, a ciągłe dotykanie skóry pobudza gruczoły łojowe do większego wydzielania sebum.

3. Nie używasz toniku do cery

Tonik jest bardzo ważnym kosmetykiem w pielęgnacji skóry. Jego działanie polega na odświeżeniu, oczyszczeniu i nawilżeniu cery oraz na przywróceniu skórze odpowiedniego pH. Toniki najlepiej sprawdzą się rano, kiedy to dodadzą zaspanej buzi energii oraz przygotują skórę do dalszej pielęgnacji i do makijażu.

4. Pomijasz pielęgnację ust

Traktujemy je po macoszemu, pomijamy podczas pielęgnacji twarzy, nie chronimy zimą. Tymczasem usta wymagają szczególnej troski, bo ze względu na delikatność i wrażliwość są narażone na przesuszenie, pieczenie, uszkodzenia naskórka. Najprostszym sposobem na pielęgnację ust jest cukrowy peeling i zastosowanie grubej warstwy pomadki, balsamu lub kremu nawilżającego.

5. Zmywasz jednocześnie makijaż z oczu i z twarzy

Do demakijażu oczy i reszty twarzy powinnaś używać zupełnie innych produktów. Skóra na powiekach ma odmienną budowę od cery, a rzęsy są bardzo narażone na wypadanie i osłabienie. Poza tym zapewne często używasz wodoodpornych maskar, które należy zmyć specjalnymi kosmetykami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *