Czemu włosy elektryzują się od szczotki?

Napisała Ewelina Monka red. BEAUX

Wiele kobiet ma ten sam problem: włosy, które elektryzują się po szczotkowaniu. Jeżeli i ty nie możesz poradzić sobie z niesfornymi kosmykami, to po przeczytaniu artykułu na pewno znajdziesz rozwiązanie. Powodzenia.

wlosy.jpg

SUCHE WŁOSY

Włosy podczas szczotkowania elektryzują się, ponieważ nie są odpowiednio nawilżone. Na szczęście istnieją proste i szybkie sposoby, dzięki którym zregenerujesz pasemka. Wystarczy, że zastosujesz maseczkę emolientową. Taki kosmetyk nie dość że wygładzi i nabłyszczy włosy, to do tego utrzyma w ich wewnętrznych strukturach odpowiedni poziom wody. Aby zniwelować elektryzowanie się pasemek, warto także nawilżać suche powietrze w domu.

PŁYN DO TKANIN

Tak, przeczytałaś bardzo dobrze. Płucząc ubrania w odpowiednim produkcie zmiękczającym, możesz ograniczyć elektryzowanie się włosów. Płyny do płukania mają właściwości antystatyczne i zmiękczające tkaniny. Włosy, które ocierają się o właściwie uprane ubrania, nie będą narażone na przesuszenie i puszenie się.

GRZEBIEŃ I SZCZOTKA

Jeżeli twoje włosy nadal się elektryzują, to warto oczyścić je szamponem lub wymienić na nowe. Grzebienie i szczotki myj co tydzień, używając szamponów i płynów dezynfekcyjnych. Plastikowe grzebienie oczyszczaj szczoteczką do paznokci, a szczotki z włosia dzika lub sztucznych materiałów – pocierając o inną szczotkę. Równie świetnym sposobem jest nałożenie na gadżety do szczotkowania maseczki antystatycznej. Po 10 minutach zmyj ją dokładnie, a grzebień i szczotkę pozostaw do wyschnięcia. Bardzo dobrym pomysłem jest także wypłukanie szczotki i grzebienia w octowej płukance (1 lub 2 łyżki octu na 1 litr wody). Taka mieszanka ma działanie antystatyczne i antybakteryjne.

ANTYSTATYCZNA MASKA

W drogeriach znajdziesz mnóstwo maseczek antystatycznych. Kosmetyki te zawierają tzw. antystatyki (Cetrimonium Chloride lub Behentrimonium Chloride). Substancjami, które zapobiegają elektryzowaniu i puszeniu się włosów są także alkohole tłuszczowe i olejki (proste emolienty).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *