Co zrobić z obciętymi włosami?

Napisała Ewelina Monka red. BEAUX

Czy myślałaś kiedyś o tym, co dzieje się z twoimi obciętymi włosami? Właśnie, nikt tego nie robi. Bo po co myśleć o czymś, co nie jest ci już potrzebne, a czego jak najszybciej chciałaś się pozbyć? Są jednak tacy ludzie, którym może przydać się to, czego ty nie chciałaś. Sprawdź, co zrobić z obciętymi włosami.

wlosy.jpg

Jeżeli chcesz zmienić fryzurę na krótszą i łatwiejszą w pielęgnacji, pomyśl najpierw, co możesz zrobić z obciętymi włosami. Nie wyrzucaj ich, lecz poproś fryzjerkę o zachowanie kosmyków. Posłużą do wykonania peruki, która przyda się pacjentom onkologicznym.

Wystarczy, że poszukasz salonu fryzjerskiego współpracującego z prozdrowotnymi fundacjami. Być może twój ulubiony fryzjer ma odpowiednie kontakty. Włosy, z których powstaną peruki, muszą mieć co najmniej 25 cm długości, muszą być odpowiednio oznakowane (gdzie są końcówki, a gdzie nasada) i nie mogą być rozjaśniane. Co ciekawe, można oddawać farbowane włosy. Niektóre salony fryzjerskie w zamian za oddanie pasemek oferują darmowe strzyżenie. Jak ono wygląda? Fryzjer zaplata cienkie warkoczyki, które związuje w dwóch miejscach. Następnie mierzy ich długość i obcina. Potem wyrównuje i cieniuje włosy.

Nie udało ci się znaleźć salonu fryzjerskiego, który bezpośrednio przekazuje włosy na peruki? Nie martw się. Jest mnóstwo miejsc, w których odbywa się skup włosów. Wystarczy, że w sieci znajdziesz odpowiednie ogłoszenie, zapoznasz się z cennikiem i warunkami sprzedaży.

Czy z krótkimi włosami żyje się lepiej? Jasne, że tak. Po pierwsze dlatego, że postąpiłaś bardzo honorowo, oddając swoje włosy na perukę dla potrzebującej osoby. Po drugie, pielęgnacja będzie dla ciebie łatwiejsza i szybsza. A po trzecie, możesz mieć nową i modną fryzurę, np. boba lub loba. Równie dobrze możesz zdecydować się na farbowanie włosów według najnowszych trendów. Decyzja należy tylko do ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *