Cień do powiek a kolor oczu

Napisała Ewelina Monka red. BEAUX

Cienie do powiek to najczęściej wybierane kosmetyki obok tuszu do rzęs, jednak ich dobór sprawia ogromny problem wielu kobietom. Kolor powinien przede wszystkim podkreślać tęczówkę, ale nie należy wybierać go w oparciu wyłącznie o jej kolor. 

Od czego zacząć makijaż oka? 

Przede wszystkim od bazy na powieki. Jest to sprawa kluczowa, jeżeli chcemy wykonać prawidłowy, trwały make-up. Ten kosmetyk jest bardzo istotny, ponieważ nie wysusza skóry okolic oczu, która jest bardzo delikatna. Znacznie przedłuża trwałość makijażu, ułatwia blendowanie cieni oraz rozcieranie ich granic. Co ważne – kolory cieni stają się bardziej intensywne. Bazy opierają się na silikonach i zazwyczaj nie mają koloru. Jeżeli Twoja powieka jest tłusta, możesz przyprószyć bazę pudrem.

Jak wybrać cień do powiek?

Na rynku istnieje bardzo szerokie spektrum cieni do powiek, które zapewniają różne wykończenie makijażu, np. satynowe, metaliczne, brokatowe. Cienie do powiek mogą być sypkie lub prasowane – te ostatnie są najpopularniejsze i najbardziej wygodne. Podczas wyboru cienia sprawdź na dłoni, czy dobrze trzyma się skóry, nie osypuje i ma satysfakcjonującą Cię pigmentację.

Kredki do powiek

Powinny mieć zawsze miękki rysik, aby nie drażnić oka i można było je z łatwością rozcierać. Ważne, aby zastygały w szybkim tempie i były odporne na ścieranie. Kredki warto, tak jak cienie, uprzednio przetestować na dłoni.

Eyelinery

Umożliwiają narysowanie na powiece precyzyjnej kreski. Istnieje kilka rodzajów, a każdy z nich ma swoje plusy i minusy. Ciężko znaleźć kompilację dobrego aplikatora i satysfakcjonującej formuły. Mogą zastygać, błyszczeć, mieć sztywną skorupkę. Najczęściej używane eyelinery to te w klasycznych, ciemnych kolorach, jednak znajdziesz też kolory, które są niestandardowe.

Tusz do rzęs 

Ile ludzi, tyle opinii. Tak jak przy wyborze podkładu. Maskary mogą wydłużać rzęsy, pogrubiać, podkręcać, zagęszczać. Szczoteczki i grzebyki mają różne kształty, a zazwyczaj wykonane są z silikonu albo sztucznego włosia. Na pewno znajdziesz coś dla siebie. Podstawowe typy tuszu to: wodoodporny i niewodoodporny. Na rynku występują też tusze naturalne, wegańskie i ekologiczne.

Jak dobrać kolory kosmetyków?

Subtelny kolor w zupełności wystarczy. W większości poradników znajdziesz tylko podstawowe barwy tęczówek i kolorów, które je podkreślają. Jak się okazuje, samodzielny wybór cieni do barwy oczu może być wyjątkowo prosty, nawet jeżeli dysponujesz nietypowym odcieniem tęczówki. Istnieją barwy podstawowe i dopełniające je barwy pochodne. Koło barw ułatwi Ci poznanie tych zależności. Kolory mogą występować w czystej lub w zmodyfikowanej formie, a także mogą występować w ciepłych lub chłodnych wariantach.

Istnieją różne rodzaje harmonii barw, dlatego czasem nawet kolory zestawione kontrastowo tworzą pewien ład i pasują do siebie. Brązy i szarości są to barwy neutralne, które pasują do każdego koloru oka i zawsze wyglądają harmonijnie.

Znasz już barwy, więc pozostaje Ci tylko perfekcyjne wykonanie makijażu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *