Ałun- naturalna i bezpieczna ochrona przed potem

Napisała Ewelina Monka red. BEAUX

Większość dezodorantów dostępnych na rynku zawieraja sole aluminium. Są to substancje, które mogą prowadzić do powstawania nowotworu piersi. Co więcej- wnikają pod skórę i gruczołami przedostają się również do kanalików mlekowych, a tym samym trafiają do mleka karmiącej matki. Przerażające? Jeśli zależy Ci na dobrym zdrowiu, świadomie wybieraj kosmetyki i uważnie czytaj ich skład. Dobrą alternatywą dla toksycznych antyperspirantów będzie naturalny minerał, który od lat stosowany jest do walki z potem, a nawet ze skaleczeniami (np. po goleniu).

Ałun jest minerałem całkowicie pozbawionym zapachu. Składa się z soli mineralnych, które są nietoksyczne i bezpieczne dla zdrowia. Używano go już w starożytności na terenach Chin i w Egipcie. Leczył zadrapania i skaleczenia, neutralizował zapach potu.

Ałun jest hipoalergiczny, pozbawiony toksycznych związków chemicznych i alkoholu. Posiada właściwości antyseptyczne i ściągające. Nie zatyka porów skórnych, nie działa kmedogennie, a skóra potraktowana ałunem może swobodnie oddychać. Minerał hamuje rozwój bakterii odpowiedzialnych za powstawanie potu. Jest bezpieczny i hipoalergiczny. Ze względu na naturalne składniki polecany jest kobietom w ciąży i matkom karmiącym jako bezpieczna alternatywa dla antyperspirantów. Ałun nie brudzi ubrań i jest bardzo wydajny- niewielki kawałek ałunu (60 gram) posłuży nam nawet rok.

Przed użyciem ałun należy zwilżyć wodą a następnie posmarować nim czystą skórę pod pachami tak, aby na powierzchni skóry utworzyła się cienka warstwa ochronna. Po użyciu sztyft należy umyć – opłukać w wodzie i pozostawić do wyschnięcia. Nie umyty ałun ma tendencję do pochłaniania zapachów- a raczej przejmowania tych, z którymi miał styczność. Jest zatem dosyć istotne, aby partie ciała, na które aplikujemy minerał były zawsze czyste. Można go stosować nie tylko jako dezodorant pod pachy. Osoby zmagające się z potliwością stóp mogą do używać zamiast chemicznego dezodorantu. Ałun występuje również w formie płynnego sprayu oraz zasypki. Małe wąskie patyczki wykonane z ałunu zalecane są jako remedium na skaleczenia podczas golenia lub depilacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *